Aktuality

Aktuální legislativní změny odrazují firmy od angažování brigádníků, Tymbe v médiích otevírá otázku, jak se s tím popasovat

10.06 2024

Náš dlouholetý klient, společnost Tymbe, největší online platforma s brigádami v Česku, mediálně otevřela palčivé téma změny legislativy, která se negativně dotkne všech firem, které využívají brigádníky na dohodu o provedení práce (DPP).

Jižanské kuře je v shortlistu Lemurů!

23.05 2024

Otevření první restaurace Popeyes v Česku, při kterém naše agentura zajišťovala celou komunikaci na poli PR, se dostalo na shortlist Českých cen za PR ve třech kategoriích a nyní bojujeme o medaile!

Jestlipak naše "dlouhá fronta na kuře" dostane pověstného Lemura a jaký bude mít lesk se dozvíme na vyhlášení 20. června 2024.

Sázejí na clean label potraviny: Rodinná firma dobyla svět se stovkami originálních produktů

15.05 2024

S radostí sdílíme inspirativní příběh našeho klienta, rodinného podniku AG Foods, který významně zasáhl do sektoru potravin. Jejich závazek k autentičnosti a kvalitě je přivedl k vývoji stovek originálních produktů.
 
Příběh brněnské společnosti AG Foods je důkazem síly inovace a jasné podnikatelské vize. Úspěšně rozšířili svou přítomnost na trhu tím, že zajistili, aby každý produkt odpovídal filozofii "čistého štítku“, který zdůrazňuje přírodní ingredience a transparentní označování.

Zájem Čechů o nákup nemovitostí v zahraničí roste, ukázal to nebývalý zájem o první veletrh s nemovitostmi Inter-Ree

30.04 2024

Začátkem dubna v Praze proběhl vůbec první ročník veletrhu se zahraničními investičními nemovitostmi a druhými domovy, Inter-Ree 2024, a my jsme byli při tom!

Dvoudenní akce, na níž se setkaly domácí i zahraniční špičky realitního sektoru, developeři, investoři či zájemci o investice do zahraničních nemovitostí, přilákala téměř 2000 účastníků.

Na dluh nemůžeme fungovat věčně. Svět je složitější a šílenější, říká šéf Saxo Bank

25.04 2024

Pražskou pobočku našeho klienta společnosti Saxo Bank navštívil sám její zakladatel a ředitel Kim Fournais a vy si mimo jiné na Forbesu můžete přečíst, v čem je jedna z největších bank pro investory jiná oproti konkurenci, jaké změny očekává na bankovním trhu nebo jaký má postoj ke krypto měnám. 

Voňavý Press Trip do výrobny Biogena v Českých Budějovicích

08.03 2024

Návštěva továrny je snem snad každého dítěte a jak se ukázalo – i mnohých dospělých. Nám se poštěstilo navštívit v jednom dni, se třemi novinářkami dvě nově zrekonstruované budovy na výrobu čajů Biogena.

Šéfka UPS pro region CEMEA na titulce Hospodářek!

08.02 2024

110 zemí! Přesně tolik jich má na starosti Kim Ruymbeke, šéfka regionu CEMEA přepravního giganta UPS. A zcela určitě to není jediná zajímavost, kterou se dozvíte z rozhovoru, který Kim poskytla Marku Milerovi z Hospodářských novin. Že je to fajn čtení si mysleli i editoři HN - dali upoutávku rovnou na titulku. Vy si můžete přečíst více na odkazu zde.

Náš klient Michal Harásek z Tymbe vybrán do Forbes Česko 30 pod 30

01.02 2024

Rádi bychom se s vámi podělili o skvělou událost, která se nestává každý den a o to víc nás těší. Náš klient Michal Harásek z Tymbe byl vybrán do prestižního žebříčku 30 pod 30 od Forbes Česko. Michalovi moc gratulujeme a jsme rádi, že i my v Native můžeme již několik let přispívat k tomuto skvělému příběhu.

Celý žebříček najdete zde.

Život v Native – zimní edice

08.01 2024

Máme pro vás další díl našeho pohledu za oponu. Dá se říci, že již tradiční pozvánky k nahlédnutí do dění v Native. A je rozhodně o čem vyprávět. Uplynulé měsíce byly naplněné (stejně jako celý rok) skvělými projekty. Podzim jsme zahájili pomyslnou akcí desetiletí. Krátce před prvním podzimním dnem jsme společně s klienty, obchodními partnery a současnými i bývalými spolupracovníky oslavili naše třicetileté výročí. U příležitosti oslav jsme se rozhodli finančně podpořit jeden z programů Nadace Via, se kterou dlouhodobě spolupracujeme.

PF 2024

22.12 2023

Za celý tým Native PR vám přejeme krásné vánoční svátky plné radosti a lásky. Zároveň děkujeme klientům a partnerům za letošní spolupráci. Ať je nový rok naplněn především zdravím, štěstím a spokojeností, ale také osobními i profesními úspěchy. Těšíme se na vás v příštím roce.

Výroční konference Aspen Institute CE

27.11 2023

Špičky české politiky i byznysu se opět po roce sešly symbolicky v Pražské křižovatce, místě spjatém s Václavem Havlem, aby zhodnotily, kam jsme se jako společnost za poslední rok posunuli. Protože je Aspen Annual Conference 2023 novináři velmi žádaná, agentura Native měla na starost media relations.

Popeyes v ČR a Týden inovací – byli jsme u toho!

08.11 2023

Nepoštěstí se to každý den, dokonce ani každý rok, že byste měli příležitost být u vstupu velké značky na český trh. Tým Native od jara připravoval PR kampaň k uvedení značky Popeyes v Česku. První restaurace byla otevřena v pátek, za velkého zájmu zákazníků i médií, z kterého měly kolegyně Karolína Doleželová, Anežka Kharrat a Markéta Kaclová samozřejmě radost. Děkujeme za důvěru! Jen ty reporty jsou teď mnohem náročnější 

 

Cesta do hlubin píáristovy duše!

25.10 2023

Naše kolegyně Markéta Kaclová uplynulý rok a půl sčítala české PR profesionály. Díky ní víme, kolik nás je, kolik nám je, v jakých organizacích pracujeme, co jsme studovali a co jsme dělali před tím, než jsme šli do PR. A nejen to! V rámci svého průzkumu se také zaměřila na radosti, strasti i výzvy lidí z PR.

TV Nova vysílala živě z Native PR

17.10 2023

Našim klientům poskytujeme nejen naše služby, ale i prostory. Uplynulý pátek se u nás v kanceláři uskutečnily dva živé vstupy do ranního vysílání Snídaně s Novou. Spoluzakladatel Tymbe Michal Harásek hovořil o nejnovějších trendech na trhu s brigádami. Diváci oblíbeného pořadu se tak nejen dozvěděli, jaké pozice teď firmy nejčastěji hledají a na co brigádníci aktuálně nejvíce slyší, ale mohli nahlédnout i přímo k nám do Native. Děkujeme za milé setkání i zájem o téma brigád!

V rámci spolupráce s Aspen Institute jsme pomáhali s tématem využití umělé inteligence na poli médií

10.10 2023

V srpnu jsme zahájili spolupráci s organizací Aspen Institute CE. Našemu novému partnerovi poskytujeme především komplexní poradenské služby v čele s media relations a pomáháme mu v rámci konferencí s mezinárodním přesahem.

Native je na trhu už 30 let!

27.09 2023

Naše agentura patří mezi nejdéle fungující a aktivně se podílela na utváření trhu PR služeb v naší zemi. Významné výročí jsme oslavili v pražském klubu JazzDock s klienty, obchodními partnery, současnými i bývalými spolupracovníky, zkrátka se všemi, kdo se na našem úspěšném příběhu podíleli a podílí. Dosažení tohoto milníku stojí především na odbornosti, poctivém přístupu a houževnatosti. Přestože se svět za tři dekády změnil, toto jsou hodnoty, které fungují v každé době. A takoví jsou i lidé, kteří agenturu utvářeli a utvářejí.

Podíleli jsme se na stavbě papírové věže i pozitivních změnách

24.07 2023

I v letošním roce nás čekala velmi oblíbená aktivita s klientem Mondi Štětí, který je největším výrobcem papíru a buničiny na českém trhu. Ten poslední květnový den ve svém areálu pořádal tradiční akci Den změny. Jejím cílem je inspirovat zaměstnance i další účastníky k pozitivním změnám v jejich životech a tím pomoci sobě, blízkým lidem, okolí i životnímu prostředí. Zároveň to byla skvělá příležitost ke komunikaci hlavních témat akčního plánu MAP2030 (Mondi Action Plan 2030)  pro dosažení cílů v oblasti udržitelnosti.

Život v Native – díl druhý

20.06 2023

Nejsme jen agentura starající se o své klienty. Jsme také parta lidí. – těmito slovy jsme vás v nedávné době vítali u článku, který odhaloval naše agenturní zákulisí. Jsme moc rádi, že sklidil pozitivní ohlasy. A proto vám přinášíme pokračování tohoto pohledu za oponu! Co se u nás tedy v poslední době událo?

Vítáme nové kolegy Káju a Dana!

31.05 2023

S drobným zpožděním bychom vám velmi rádi představili naše dva nové kolegy, kteří u nás právě oslavili svůj první půlrok.

Jak jsme se s AG FOODS zaměřili na influencery

28.04 2023

Influencer marketing je již nedílnou součástí komunikačních plánů. A také našich služeb pro klienty. Tentokrát jsme realizovali milou aktivaci pro našeho klienta AG FOODS. Několik vybraných influencerů jsme v průběhu února překvapili voňavými balíčky s produkty této české rodinné firmy, která je předním výrobcem nápojových a potravinových směsí.

Účast v podcastech jako součást B2B komunikace

04.04 2023

Podcasty nabírají poslední roky na oblibě. Jedná se o stále populárnější komunikační formát. Věděli jste ovšem, že se může jednat i o účinnou formu B2B komunikace? Pro našeho klienta Tymbe, největší platformu pro zprostředkování brigád v ČR, jsme domluvili účast v podcastu Na vlně podnikání od týdeníku Ekonom. Děkujeme za příležitost!

Život v Native – nahlédněte k nám!

22.03 2023

Nejsme jen agentura starající se o své klienty. Jsme také parta lidí, která se snaží nejen neustále vzdělávat, ale zároveň posilovat spolupráci a naše firemní hodnoty i vylepšovat naše pracovní prostředí. Co se u nás v tomto ohledu v poslední době událo?

Velká náborová kampaň pro Mondi Štětí. Hledáme 200 lidí!

01.03 2023

Náš klient Mondi Štětí, největší výrobce papírových obalů a buničiny na českém trhu, rozšiřuje výrobu udržitelných produktů. Díky investici do nového papírenského stroje a související infrastruktury najde uplatnění na desítkách různých pozic napříč odděleními od výroby až po administrativu bezmála 200 nových zaměstnanců. V rámci naší spolupráce jsme pro Mondi Štětí navrhli, připravili a nyní realizujeme náborovou kampaň, jejíž cílem je nejen posílení brand awareness, ale i představení jednotlivých pozic a benefitů.

Agentura Native PR výrazně posílila. Nastoupili Markéta Kaclová a Radim Svačina

22.02 2023

Komunikační agentura Native PR posílila o dva seniorní konzultanty. Na pozici Account Director na začátku února nastoupila Markéta Kaclová, která se bude zaměřovat především na rozvoj poskytovaných služeb, získávání nových zakázek a strategické poradenství. Agenturní tým na konci uplynulého roku rozšířil i Radim Svačina, který v roli Senior Account Managera zodpovídá za manažerské řízení několika zakázek a vede tým, který se zaměřuje zejména na media relations, korporátní komunikaci a strategické poradenství.

Čokoládové Vánoce s novinkami od Milky

12.01 2023

K vánočnímu období (a nejen k němu!) již neodmyslitelně patří nejjemnější čokoláda Milka. I tento rok společnost Mondelēz International při této příležitosti představila několik tematických produktů této ikonické značky. Vánoce jste si tak mohli zpříjemnit netradičním přáním v podobě čokoládových pralinek ve speciálním dárkovém balení, tradičními figurkami, adventními kalendáři nebo čokoládovými cukrovinkami ve tvaru sněhových koulí. V Native PR jsme při čokoládovém mlsání zajišťovali produktovou komunikaci a profilaci novinek v lifestylových médiích.