Špičky české politiky i byznysu se opět po roce sešly symbolicky v Pražské křižovatce, místě spjatém s Václavem Havlem, aby zhodnotily, kam jsme se jako společnost za poslední rok posunuli. Protože je Aspen Annual Conference 2023 novináři velmi žádaná, agentura Native měla na starost media relations.

Událost otevíral prezident Petr Pavel, vyzval k tomu, abychom nedopustili „erozi principů, na kterých stojí náš svět“. „Práce na udržování hodnot vzdělávání a průběžném doplňování demokratických deficitů je nikdy nekončící proces. I když je to sisyfovská práce, jakákoliv alternativa je horší.“

I další řečníci – profesor evropských studií na Oxfordské univerzitě Timothy Garton Ash, profesor Tomáš Halík – se věnovali hodnotám jako novému trendu v digitálním věku. Diskutovalo se o vztahu západních demokracií k Rusku a Číně, ke vzdělávání, k podpoře malých firem, o přechodu na zelenou ekonomiku. Panely byly hvězdně obsazeny, debatovali ministři, velvyslanec ČR při NATO Jakub Landovský, přijela i evropská komisařka Věra Jourová.

Novináři měli co psát a kdo chtěl, mohl diskuse dokonce sledovat živě přes internet. Bylo nám ctí k úspěchu Výroční konference Aspen Institute CE aspoň trochu přispět.

Záznam celé konference najdete zde: https://youtu.be/kkWZDavsJpo.

 

prezident